ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΠΑΠ ΕΦΗΒΩΝ -Στον τελικό η ΕΝ ΣΠΕ Στροβόλου

Όπως αναμενόταν, η ΕΝ ΣΠΕ Στροβόλου εξασφάλισε τη συμμετοχή της στον τελικό του κυπέλλου ΟΠΑΠ εφήβων στο χάντμπολ. Στον επαναληπτικό ημιτελικό, η ομάδα της Συνεργατικής, αν και δυσκολεύτηκε, νίκησε τελικά τον Κουρούσιη Προοδευτικό με 37-31 και με δεύτερη νίκη εξασφάλισε το εισιτήριο του τελικού, όπου εκεί βρίσκεται ήδη το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου.

Το 40-27, σκορ με το οποίο είχε νικήσει στον αγώνα της Πάφου, έδινε στον επαναληπτικό ένα σοβαρό προβάδισμα στην ομάδα της Ένωσης. Ωστόσο, παρά τα σε βάρος τους δεδομένα οι νεαροί παίκτες της Πάφου έκαναν πολύ καλή εμφάνιση στο ξεκίνημα του αγώνα, κυνήγησαν τους γηπεδούχους στο σκορ (ημίχρονο 16-16) όμως στην επανάληψη, χωρίς επιλογές, έδωσαν την ευκαιρία στην Ένωση να «κάνει παιγνίδι» και να πάρει στο τέλος τη νίκη με 37-31.

Καλύτεροι από τη νικήτρια οι Κολοκοτρώνης 11, Καρακώστας 4, Αριστείδου 4, Θ. Σταυρίδης 4, Λ. Σταυρίδης 4 και Μπότσαρης 4, ενώ από τον Προοδευτικό καλύτεροι οι Χατζηπαναγιώτου 10, Δίπλαρος 10 και Μ. Κόνιος 5.

*Ο τελικός θα διεξαχθεί σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΚΟΧ.

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Εφήβων

Σε αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 5-6 της τελικής βαθμολογίας ο Παρνασσός Στροβόλου νίκησε εκτός έδρας την Κεντρική Ασφαλιστική Λατσιά με 36-32 (ημίχρονο 16-14), έκανε το 3-2 στις νίκες και τερμάτισε στην 5η θέση της τελικής κατάταξης του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ εφήβων Α’ κατηγορίας.

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα ο τελικός βαθμολογικός πίνακας έχει διαμορφωθεί ως εξής: