Νίκησαν οι πρωτοπόροι των δυο ομίλων στην πρεμιέρα της β’ φάσης

Οι ομάδες που προπορεύονται στους δυο ομίλους του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών μπήκαν με νίκες στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος.

O Παρνασσός πέτυχε και τρίτη νίκη στη φετινή σεζόν επί του ΑΠΟΕΛ με 36-15 (ημίχρονο 18-5) και συνεχίζει αήττητος. Με έξι γκολ πρώτοι σκόρερ ήταν ο Βασίλης Δημοσθένους από πλευράς της ομάδας του Στροβόλου και ο Αντρέας Φωτίου των γαλαζοκιτρίνων.

Νικηφόρα ξεκίνησε τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος η Sabbianco Ανόρθωση επικρατώντας με 35-33 (ημίχρονο 16-15) το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο. Για την ομάδα της Αμμοχώστου ο Ελευθέριος Σεϊρεκίδης πέτυχε εννέα τέρματα, με τον Αλέξανδρο Χαραλάμπους από πλευράς φιλοξενουμένων να πετυχαίνει οκτώ.

Στο δεύτερο γκρουπ ο Προοδευτικός κέρδισε με το στενό 33-32 (ημίχρονο 17-14) τον Μαυρομμάτη Αγ. Παύλου. Εννέα τέρματα για τους νικητές πέτυχε ο Χαράλαμπος Σοφοκλέους, ενώ με 12 γκολ πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Αργύρης Πέτρου για τους φιλοξενούμενος, με τον Κωνσταντίνο Ιωάννου να έχει εφτά γκολ.

Για τον ίδιο όμιλο το Κ. Ν. Αγ. Τριμιθιάς επιβλήθηκε με 31-27 (ημίχρονο 13-13). Οκτώ γκολ για τους νικητές πέτυχε ο Στέφανος Μέλισσας, ενώ πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν με 12 γκολ ο Mohammed.