Συνέχιζαν με νίκες οι δυο πρωτοπόροι, έπιασε Cablenet Πανελλήνιο ο ΑΟ Αραδίππου

Οι δυο πρωτοπόρες του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών, CyView Λατσιά και Ε.Ν. Αθηένου πήραν νίκες στην 14η αγωνιστική, ενώ ο ΑΟ Αραδίππου έφθασε στους ίδιους βαθμούς τον Cablenet Πανελλήνιο.

Tα CyView Λατσιά συνέχισαν την αήττητη πορεία τους κερδίζοντας με 32-29 (ημίχρονο 19-16) τον Μαυρομμάτη Αγ. Παύλου. Στους 27 βαθμούς είναι η ομάδα των Λατσιών και . Περισσότερα τέρματα για την νικήτρια πέτυχε η Νικολίνα Ανδρέου που έστειλε εννέα φορές τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ οκτώ από πλευράς των φιλοξενουμένων είχε η Μαρίνα Πλύτα.

Ο ΑΟ Αραδίππου επικράτησε εκτός έδρας με 21-17 (ημίχρονο 13-7) του Κ. Ν. Αγ. Τριμιθιάς, με πρώτη σκόρερ την Άντρεα Αντωνίου που πέτυχε 12 γκολ. Έξι είχε η Σώτια Αντρέου των γηπεδούχων. Στους 14 βαθμούς η ομάδα της Αραδίππου, στους δυο έμεινε το συγκρότημα των Αγ. Τριμιθιάς.

Το Σαββάτο (24/02) η Ε. Ν. Αθηένου κέρδισε με 24-23 (ημίχρονο 10-8) ο Cablenet Πανελλήνιο, σε αγώνα που πρώτη σκόρερ ήταν η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου με 11 τέρματα. Για τις νικήτριες έξι γκολ είχαν οι Πανη Φιακκου, Ελένη Γαστρινάκη και Στάλω Ιακώβου. Τόσα είχε και η Λητώ Έλληνα των φιλοξενουμένων.