Έκλεισε η τετράδα του κυπέλλου ΟΠΑΠ Β’ κατηγορίας

Ο Απόλλων Αγ. Παύλου έγινε η τέταρτη ομάδα μετά τις Ομόνοια Αγ. Βαρβάρας, Χαρ. Πεττεμερίδης και Cablenet Πανελλήνιο, που προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου β’ κατηγορίας.
Η ομάδα του Αγ. Παύλου προκρίθηκε πάρα την σημερινή (26/02) ήττα από τον ΑΟ Αραδίππου με 30-28 (ημίχρονο 14-11), αφού στο πρώτο παιχνίδι είχε επικρατήσει με 36-29.
Προηγουμένως, η Ομόνοια Αγ. Βαρβάρας πήρε νίκη με 25-23 (13-15) επί του Handball Club Tσερίου και παράλληλα την πρόκριση για την τετράδα του κυπέλλου β’ κατηγορίας. Στον πρώτο αγώνα το Handball Club Tσερίου είχε επικρατήσει με την ίδια διαφορά τερμάτων (27-25), με την ομάδα της Αγίας Βαρβάρας να παίρνει την πρόκριση επειδή πέτυχε περισσότερα τέρματα εκτός έδρας.
Ο Χαρ. Πεττεμερίδης προκρίθηκε κερδίζοντας και δεύτερη φορά το ΘΟΪ Αυγόρου. Μετά το 26-23 στον πρώτο αγώνα, επικράτησε και εντός έδρας με 23-21 (ημίχρονο 12-11).
Θυμίζουμε ότι ήδη θέση στην τετράδα έκλεισε και ο Cablenet Πανελλήνιος με δεύτερη νίκη επί του Κ.Ν. Ατρόμητοι Αγ. Τριμιθιάς. Μετά το 24-21 στον πρώτο αγώνα, επικράτησε εκτός έδρας με 26-25.