Συνεχίζεται η προέλαση των CyView Λατσιών

Αναλλοίωτη παραμένει η κατάσταση στη βαθμολογία του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών, αφού οι ομάδες που προπορεύονται συνέχισαν με νίκες στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Τα CyView Λατσιά κέρδισαν εκτός έδρας με 42-23 (ημίχρονο 24-08) το Κ.Ν. Αγ. Τριμιθιάς, με την Έλενα Βραχίμη να πετυχαίνει δέκα γκολ και τις Βάσω Ιωάννου και Αλεξάνδρα Νικολίνα Ανδρέου να σκοράρουν εννέα και οκτώ φορές αντίστοιχα. Περισσότερα τέρματα στο παιχνίδι πέτυχε η Άντρεα Αντωνίου της ομάδας των Αγ. Τριμιθιάς.

Η Ε.Ν. Αθηένου που ακολουθεί τέσσερις βαθμούς πιο πίσω την πρωτοπόρο, πήρε διπλό με ανατροπή κόντρα στον ΑΟ Αραδίππου με 22-20 (ημίχρονο 10-12). Η Άντρια Αντωνίου των γηπεδούχων ήταν η πρώτη σκόρερ του αγώνα με εννέα γκολ, ενώ πέντε είχαν η συμπαίκτριά της Μιράντα Ευαγγελίδου και οι παίκτες των νικητών Ελένη Γαστρινάκη και Στάλω Ιακώβου.

Στη βαθμολογία τα CyView Λατσιά κρατώντας το αήττητό τους έφθασαν τους 24 βαθμούς, με την Ε.Ν. Αθηένου να ακολουθεί στους 20. Ο Cablenet Πανελλήνιος, που χθες (10/02) επικράτησε εντός έδρας με 34-24 (ημίχρονο 18-14) του Μαυρομμάτη Αγ. Παύλου , έφθασε τους 14 βαθμούς. Με 21 γκολ η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου ήταν η πρώτη σκόρερ του αγώνα, ενώ από πλευράς φιλοξενουμένων επτά είχε η Χριστίνα Γεωργιάδου.

Από εκεί και πέρα, στην τέταρτη θέση είναι ο ΑΟ Αραδίππου με δέκα ενώ οι Μαυρομμάτης Αγ. Παύλου και Κ.Ν. Αγ. Τριμιθιάς έχουν από δύο.