Δύσκολο διπλό για Αθηένου! (Α.Ο. Αραδίππου – Ε.Ν. Αθηένου 15-24)

Πιο δύσκολα απ’ όσο δείχνει το τελικό 24-15 κέρδισε η Ε.Ν. Αθηένου τον Α.Ο. Αραδίππου στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών.

Πάλεψε όσο μπορούσε όμως στο τέλος λύγισε η ομάδα της Αραδίππου η οποία κυρίως στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε πολλά προβλήματα στην ομάδα της Αθηένου. Ήταν ιδιαίτερα μαχητική, έπαιξε καλή άμυνα ωστόσο δεν μπόρεσε να έχει διάρκεια με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα.

Τα βρήκε δύσκολα η ομάδα της Αθηένου που δεν είχε τις λύσεις στην επίθεση στο πρώτο ημίχρονο όμως στο δεύτερο βελτιώθηκε αισθητά και πήρε στο τέλος το ροζ φύλλο αγώνα.

Ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο αφού οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ ωστόσο η Ε.Ν. Αθηένου πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 9-8. Στο δεύτερο μέρος ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της η φιλοξενούμενη ομάδα, η Αραδίππου έμεινε από δυνάμεις με αποτέλεσμα να έρθει το τελικό 24-15.

Η Λυτώ Έλληνα συνέχισε τις πολύ καλές εμφανίσεις κλείνοντας τον αγώνα με 7 τέρματα για την Αθηένου. Με 7 τέρματα τελείωσε το παιχνίδι και η Μαργαρίτα Ευθυμίου που ήταν η κορυφαία για την ομάδα της Αραδίππου.