Επιβεβαίωσαν τα υπέρ τους προγνωστικά

ΑΟ Αραδίππου – ΣΠΕ Στροβ. 15-36
Αν και χωρίς 3 βασικές (λόγο ίωσης) και με τη νεαρή τερματοφύλακα Άντρια Τάκη να αγωνίζεται στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα η ΣΠΕ Στροβόλου δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες στο να επιβληθεί εκτός έδρας του ΑΟ Αραδίππου με 33-20 (ημίχρονο 18-8) και να συμπληρώσει μια ντουζίνα νίκες στη διοργάνωση.
Σκόραραν για την ΣΠΕ οι Μ. Πάπα 12, Α. Μπότορ 8, Δ. Σαββαλάκη 5, Πρετίοβα 4, Καλασνίκοβα 3, Βάσω Κέλπη 2, Α. Σαββαλάκη 1 και Μ. Λόσεβα 1, ενώ τα τέρματα της Αραδίππου πέτυχαν μόλις τρεις παίκτριες. 12 γκολ πέτυχε η Α. Μιχαήλ, 2 η Στ. Ευθυμίου κι 1 η Ε. Αλαμπρίτη.
ΕΝ Αθηένου – Πανελλήνιος 33-20
Σε χαλαρούς ρυθμούς κύλησε το παιγνίδι στην Αθηένου όπου η τοπική ομάδα, με την άνεση της, επιβλήθηκε του Πανελλήνιου με 33-20. Ο Πανελλήνιος πάλεψε μόνο στο πρώτο ημίχρονο (19-12) ενώ στην επανάληψη παραδόθηκε στην ανωτερότητα των γηπεδούχων. Στοιχείο αναφοράς στο παιγνίδι το γεγονός ότι οι διαιτητές της αναμέτρησης, Τ. Κόκκινος και Γ. Ζαχαρίου, δεν έδειξαν καμία δίλεπτη τιμωρία.
Καλύτερες από τη νικήτρια οι Α. Διγενή 8, Π. Φιάκου 6 και Χρ. Τρύφωνος 6, ενώ από τον Πανελλήνιο ξεχώρισαν με την απόδοση τους οι Ντ. Σιοποτάρου 12, Ρ. Αντωνίου 2 και Μακάτοβα 2.