Μαζί, μέχρι το … μεταξύ τους!

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Α.Ο Αραδίππου από την Αθηένου αφού στο σημαντικότερο παιγνίδι της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος χάντμπολ ΟΠΑΠ γυναικών νίκησε την τοπική ομάδα της Ένωσης Νεολαίας Αθηένου με 38-21 και συνεχίζει μαζί την αήττητη πορεία της.
Οι γηπεδούχες, έκαναν μεγάλη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο είχαν καταφέρει μάλιστα να προηγηθούν με 14-13, ενώ συνέχισαν να δίνουν σκληρή μάχη και στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 10’ το σκορ ήταν ισόπαλο 15-15, όμως στα τελευταία 20’ η Αραδίππου ξεκίνησε την αντεπίθεση της. Με περισσότερες δυνάμεις και πρώτο … βιολί την Ντιμιτρίσεβιτς (14 γκολ) κατάφερε στο τέλος να βάλει τα … πράγματα στη θέση τους και να πάρει μια μεγάλη νίκη με 38-21.
Σκόραραν για την Αθηένου οι Γ. Τρύφωνος 5, Ε. Γαστρινάκη 4. Χρ. Τρύφωνος 4, Ράντσικ 4, Π. Φιάκου 5 και Μ. Νικολάου 1, ενώ για την ΣΠΕ, πέραν από τα 14 γκολ της Ντιμιτρίσεβιτς, σκόραραν και οι Γ. Σούσου 8, Καλασνίκοβα 7, Αικατερινέσκου 4, Λόσεβα 3 και Δ. Χούτρη 1.
*Με νίκη προχώρησαν και τα Λατσιά. Εκτός έδρας επιβλήθηκαν του Πανελλήνιου με 25-22 και μαζί με την Αραδίππου μοιράζονται την κορυφή του πίνακα. Ο προπονητής των Λατσιών θέλησε σε αυτό το παιγνίδι να δώσει χρόνο συμμετοχές σε νεαρές. Παρόλο που τα Λατσιά είχαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ένα προβάδισμα 3-4 τερμάτων (ημίχρονο 15-11), λίγο πριν το τέλος ο Πανελλήνιος μείωσε τη διαφορά στα 2 γκολ κι έκανε συγκλονιστικό το φινάλε. Καλύτερες από τη νικήτρια οι Β. Ιωάννου 7 και Ε. Κόσικ 6, ενώ από τον Πανελλήνιο ξεχώρισαν οι Ντ. Σιοποτάρου 10 και Ρ. Τσαγγάρη 6.