Mε ανατροπή κράτησαν την κορυφή τα CyView Λατσιά

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και παίρνοντας τη νίκη στη διαφορά του ενός γκολ τα CyView Λατσιά κράτησαν το αήττητό τους στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών, κερδίζοντας εντός έδρας με 30-29 (ημίχρονο 13-16) τον Cablenet Πανελλήνιο στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Με το απόλυτο τα CyView Λατσιά έφθασαν τους 22 βαθμούς και διατήρησαν το συν τέσσερα από την Ε.Ν. Αθηένου (18β.) που χθες κέρδισε με 38-19 το K.Ν. Αγ. Τριμιθιάς, αφήνοντας δέκα βαθμούς πιο πίσω την σημερινή (04/02) αντίπαλό τους.

Πρώτη σκόρερ των νικητών με 11 τέρματα ήταν η Βάσω Ιωάννου, ενώ περισσότερα γκολ στον αγώνα πέτυχε η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου των φιλοξενουμένων στέλνοντας 14 φορές τη μπάλα στα δίχτυα.

Στον άλλο σημερινό (04/02) αγώνα ο ΑΟ Αραδίππου πήρε διπλό επί του Μαυρομμάτη Αγ. Παύλου με 28-19 κάνοντας ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς έχανε στο πρώτο ημίχρονο με 12-10. Στους δέκα βαθμούς και την τέταρτη θέση βρίσκεται η ομάδα της Αραδίππου, στους δυο έμεινε το συγκρότημα του Αγ. Παύλου. Η Έλενα Σιήκκη και η Άντρια Αντωνίου πέτυχαν από εννέα τέρματα για λογαριασμό της νικήτριας ομάδας, ενώ τέσσερα είχα Μαρίνα Πλύτα και Καλομοίρα Καδή από πλευράς γηπεδούχων.