Nίκες για Ε.Ν. Αθηένου, ΑΟ Αραδίππου και CyView Λατσιά στην πρεμιέρα

Με το δεξί μπήκαν στη νέα σεζόν του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Ε.Ν. Αθηένου, ΑΟ Αραδίππου και CyView Λατσιά.

Στον μοναδικό αγώνα του Σαββάτου (04/11) η Ε.Ν. Αθηένου πήρε νίκη με 37-18 (ημίχρονο 18-10) επί του ΑΟ ΚΝ Αγ. Τριμιθιάς. Με 11 τέρματα η Μάγδα Παπά ήταν η πρώτη σκόρερ για τους γηπεδούχος, ενώ για την ομάδα των Αγ. Τριμιθιάς εννέα τέρματα σημείωσε η Άντρεα Αντωνίου.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι που έγινε την Κυριακή (05/11) ΑΟ Αραδίππου επικράτησε εκτός έδρας του Μαυρομάττη Αγ. Παύλου με 31-8 (ημίχρονο 13-4). Περισσότερα τέρματα για τους νικητές πέτυχε η Άντρια Αντωνίου που έστειλε επτά φορές τη μπάλα στο αντίπαλο πλεχτό. Πρώτη σκόρερ για τους γηπεδούχους, με τρία γκολ, η Αλεξάντρα Γιασίτη.

Ακολούθως, τα CyView Λατσιά νίκησαν τον Cablenet Πανελλήνιο με 31-25 (ημίχρονο 17-10). Για την νικήτρια ομάδα από οκτώ τέρματα είχαν η Άννα Μαρία Εκατερινέσκου και η Άντζελα Ντιμιτρίεβιτς, ενώ τα περισσότερα γκολ στο παιχνίδι πέτυχε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων η Ελήνα Λητώ, ενώ οκτώ είχε η συμπαίκτριά της, Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου.