Συγκλονιστικό παιχνίδι και νίκη για Λατσιά!

Τεραστία νίκη πέτυχε ο Α.Σ. Λατσιά που επικράτησε δύσκολα του Α.Ο. Αραδίππου με 24-23 στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών και επέστρεψε στην κορυφή του πίνακα. Πρώτη νίκη για τον Πανελλήνιο Λευκωσίας που κέρδισε το Κ.Ν. ΘΟΪ Καλού Χωριού Λεμεσού με 20-16 εκτός έδρας.

Συγκλονιστικό παιχνίδι…

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της σεζόν έγιναν στο κλειστό του Λυκείου Λατσιών με τον περσινό νταμπλούχο Α.Σ. Λατσιά να κερδίζει μετά από συγκλονιστικό αγώνα τον Α.Ο. Αραδίππου με 24-23.

Το παιχνίδι ήταν διαφήμιση του αθλήματος και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα και από το τελικό αποτέλεσμα. Τα Λατσιά μπήκαν δυνατά προηγήθηκαν με 5-0 και έκλεισαν το ημίχρονο με το υπέρ τιυ 14-12. Η ομάδα της Αραδίππου κάνοντας εξαιρετικό 2ο ημίχρονο κατάφερε να ανατρέψει τα αποτέλεσμα παίρνοντας το προβάδισμα με 17-16 με τις δύο ομάδες να εναλάσσονταν στο σκορ μέχρι το φινάλε. Πιο τυχερή και με λύσεις στην επίθεση ομάδα των Λατσιών κατέκτησε στ τέλος το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 24-23.

Πρώτη νίκη Πανελληνίου

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε στο πρωτάθλημα Γυναικών ο Πανελλήνιος που κέρδισε με 20-16 εκτός έδρας του Κ.Ν. ΘΟΪ Καλού Χωριού Λεμεσού. Η ομάδα της Λευκωσίας ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση εκμεταλλεύτηκε τις αδυναμίες του αντιπάλου και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 7-5. Συνέχισε μάλιστα στον ίδιο ρυθμό κατακτώντας στο τέλος άνετα τη νίκη με το τελικό 20-16.