Συμβιβασμός στον Στρόβολο! (Παρνασσός – Προοδευτικός 26-26)

Στην ισοπαλία 26-26 έμειναν Παρνασσός και Προοδευτικός για την μάχη της 3ης θέσης με το παιχνίδι να κρίνεται στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Καλύτερη η ομάδα της Πάφου στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, με τον Παρνασσό να κλέβει στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας μετά από αντεπίθεση διαρκείας.

Στο πρώτο μέρος ο Προοδευτικός ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ, προηγήθηκε 7-2 κλείνοντας στο τέλος ημίχρονο με το υπέρ του 16-12.

Ο Παρνασσός ανασυντάχθηκε στο 2ο μέρος, παίζοντας καλή άμυνα περιόρισε σε σημαντικό βαθμό τα επιθετικά ατού του Προοδευτικού και κατάφερε να φέρει τον αγώνα στα μέτρα του. Η αστοχία της Παφιακής ομάδας στα τελευταία στάδια του αγώνα έδωσε την δυνατότητα στην ομάδα του Στροβόλου να μπει δυναμικά στην διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος κάτι που κατάφερε στα τελευταία λεπτά ισοφαρίζοντας τον αγώνα σε 26-26.

Από τον Παρνασσό ξεχώρισαν με την ευστοχία τους Δημήτρης Μπότσαρης και Χρίστος Χατζηεφραίμ που πέτυχαν από 7 και 6 τέρματα αντίστοιχα ενώ από πλευράς Προοδευτικού ο Χαράλαμπος Σοφοκλέους συνέχισε τις εντυπωσιακές του εμφανίσεις πετυχαίνοντας 8 τέρματα έχοντας άξιο συμπαραστάτη του τον Χρίστο Δίπλαρο που σκόραρε 7.

Ημίχρονο: 12-16

Τελικό: 26-26

Παρνασσός: Κυριάκος Αρκαδίου, Ανδρέας Κωνσταντίνου, Λεωνίδας Αλεξάνδρου, Ορέστης Λεοντίου 2, Κυριάκος Βορκάς 4, Στέφανος Φτερακίδης 2, Χρίστος Χατζηεφραίμ 6, Κωνσταντίνος Μιχαήλ 2, Νίκος Ειρηνάκης, Κωνσταντίνος Χατζηεφραίμ 1, Κύπρος Ξενοφώντος, Ρένος Παπανικολάου 2, Δημήτρης Μπότσαρης 7.

Προοδευτικός: Ανδρέας Κασιουλής, Χαράλαμπος Σοφοκλέους 8, Χριστόφορος Χριστοφόρου 1, Θωμάς Θεοδώρου, Λένος Χριστοφή 4, Παντελής Σωκράτους 5, Τάσος Σαββίδης 1, Νεόφυτος Κόκκινος, Χρίστος Δίπλαρος 7, Σωκράτης Ανδρέου, Αλέξανδρος Δημητρίου.