Μοιρασιά στον Στρόβολο! (Παρνασσός – Προοδευτικός 20-20)

Συγκλονιστικό παιχνίδι και μοιρασιά βαθμών είχαμε στον Στρόβολο ανάμεσα σε Παρνασσό και Προοδευτικό με τις δύο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία 20-20.

Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό, είχε πάθος, ένταση και στο τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με την ομάδα του Στροβόλου να κλέβει ουσιαστικά τη νίκη από τους φιλοξενούμενους.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με την Παφιακή ομάδα να πηγαίνει με το υπέρ της προβάδισμα 10-8 στα αποδυτήρια. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο μέρος, κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα 4-5 τερμάτων μέχρι το 45ο λεπτό σημείο στο οποίο αφυπνίστηκε η ομάδα του Στροβόλου.

Με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε 1 λεπτό πριν το φινάλε να ισοφαρίσει σε 20-20, στην τελευταία επίθεση αστόχησε ο Προοδευτικός με αποτέλεσμα να παραμείνει το ισόπαλο αποτέλεσμα.

Από τον Παρνασσό ξεχώρισε ο Ρένος Παπανικολάου που πέτυχε 6 τέρματα ενώ από τον Προοδευτικό ο Χαράλαμπος Σοφοκλέους ήταν και πάλι εξαιρετικός σκοράροντας τα 9 από τα 20 τέρματα της ομάδας του.

Ημίχρονο: 8-10

Τελικό: 20-20

Παρνασσός Στροβόλου: Κυριάκος Αρκαδίου, Ανδρέας Κωνσταντίνου, Βαρνάβας Βαρνακίδης 1, Λεωνίδας Αλεξάνδρου, Ορέστης Λεοντίου, Μιχάλης Μαυρομμάτης 2, Κυριάκος Βορκάς 2, Στέφανος Φτερακίδης 2, Κωνσταντίνος Μιχαήλ 1, Νίκος Ειρηνάκης, Πέτρος Προκοπίου 1, Κωνσταντίνος Χατζηεφραίμ, Κύπρος Ξενοφώντος, Ρένος Παπανικολάου 6, Δημήτρης Μπότσαρης 5.

Προοδευτικός Πάφου: Χάρης Πενταράς, Χαράλαμπος Σοφοκλεους 9, Χριστόφορος Χριστοφόρου 2, Χρίστος Δίπλαρος 3, Θωμάς Θεοδώρου 1, Λένος Χριστοφή 3, Παντελής Σωκράτους 2, Τάσος Σαββίδης, Δημήτρης Δημητρίου, Νεόφυτος Κόκκινος, Ματθαίος Κονικκός, Μιχάλης Σωτηρίου, Ανδρέας Κασιουλής, Αλέξανδρος Δημητρίου.