Σπουδαίο διπλό για την Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου! (Κ.Ν. Αγίων Τριμιθιάς – Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου 22-23) pics

Σπουδαίο διπλό πέτυχε στο κλειστό του Cyprus College η Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου επί του Κ.Ν. Αγίων Τριμιθιάς κερδίζοντας με 23-22 και αναπτέρωσε τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα της Λεμεσού ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα στο ντέρμπι των ουραγών.

Παρ’ όλα αυτά ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός κυρίως στο 2ο ημίχρονο με την Ε.Ν. Αγίων Τριμιθιάς να κατακτά στο τέλος τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Λεμεσού είχε το προβάδισμα με 13-8 όμως στο 2ο η ομάδα των Αγίων Τριμιθιάς με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν και πλησίασαν στο γκολ περί τα μέσα του Β΄’ ημιχρόνου.

Η Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου δεν έχασε την ψυχραιμίας της, είχε τις λύσεις στην επίθεση και στο τέλος πανηγύρισε μεγάλη εκτός έδρας επιτυχία.

Ο Στέφανος Στεφάνου ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα της Λεμεσού πετυχαίνοντας 8 τέρματα και έχοντας ηγετική μορφή στον αγώνα. Μεγάλη συνεισφορά στη νίκη είχε και ο Ανδρέας Παπαηλία με τα 6 τέρματα που πέτυχε ενώ για το Κ.Ν. Αγίων Τριμιθιάς ξεχώρισε με τα 8 τέρματα που σκόραρε ο Άγγελος Λεωνίδου ενώ με 5 τέρματα τελείωσε τον αγώνα ο Αργύρης Θεοφάνους.

Ημίχρονο: 8-13

Τελικό: 22-23

Κ.Ν. Αγίων Τριμιθιάς: Μιχάλης Βασιλείου, Γιάννης Ιωαννίδης 3, Άγγελος Λεωνίδου 8, Γιώργος Σάββα, Αργύρης Θεοφάνους 5, Κυρατζιής Λούκας, Νικόλας Αλουπός, Λούκας Παρασκευά 2, Χαρίτων Κυριάκου, Αλέξανδρος Κόκκινος, Ανδρέας Τσαγγάρης, Γιώργος Τριμιθιώτης, Κωνσταντίνος Μακρής 4.

Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου: Ανδρέας Στυλιανού, Στέφανος Στεφάνου 8, Νικόλας Στυλιανού, Αριστοτέλης Μιχαηλίδης, Ανδρέας Παπαηλία 6, Πέτρος Πούπας 3, Στέφανος Ιωάννου, Γεώργιος Μιχαήλ 2, Σωτήρης Στυλιανού 4.