Έσπασαν καρδιές στον Στρόβολο (Παρνασσός – Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου 19-19)

Στην ισοπαλία έμειναν Παρνασσός  και Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου στην αυλαία της 9ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α’ Κατηγορίας αφού εξήλθαν 19-19.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, με ανατροπές κατά την διάρκεια της αναμέτρησης και στο τέλος μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Βελτιωμένοι και συνάμα απαιτητική παρουσιάστηκε στον αγώνα η ομάδα της Λεμεσού η οποία προσπάθησε να αιφνιδιάσει στο ξεκίνημα την ομάδα του Στροβόλου. Αφού πήρε το προβάδισμα το διατήρησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ της 11-7.

Στο 2ο μέρος οι γηπεδούχοι ανασυντάχθηκαν, βελτίωσαν σημαντικά τις επιθετικές τους προσπάθειες και κατάφεραν στο 48ο λεπτό με 16-15.

Το παιχνίδι πήγαινε τέρμα τέρμα και στο 59΄ η ομάδα της Λεμεσού πήρε προβάδισμα 19-18. Μίλησε όμως τελευταία η ομάδα του Στροβόλου αφού 5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ισοφάρισε σε 19-19 στερώντας από την Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου ένα σπουδαίο διπλό.

Σπουδαία εμφάνιση από τον Στέφανο Στεφάνου που συνέχισε το σερί σκοραρίσματος του πετυχαίνοντας τα 11 από τα 19 τέρματα της Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου ενώ από πλευράς του Παρνασσού εξαιρετικός ήταν και ο Χρίστος Χατζηεφραίμ που πέτυχε 8.

Ημίχρονο: 7-11

Τελικό: 19-19

Παρνασσός Στροβόλου: Κυριάκος Αρκαδίου, Ανδρέας Κωνσταντίνου, Λεωνίδας Αλεξάνδρου 1, Ορέστης Λεοντίου 3, Χρίστος Μαυρομμάτης, Μιχάλης Μαυρομμάτης 3, Κυριάκος Βορκάς 1, Στέφανος Φτερακίδης, Χρίστος Χατζηεφραίμ 8, Κωνσταντίνος  Μιχαήλ 2, Νίκος Ειρηνάκης 1, Κωνσταντίνος Χατζηεφραίμ, Κύπρος Ξενοφώντος.

Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου: Ανδρέας Στυλιανού, Στέφανος Στεφάνου 11, Νικόλας Στυλιανού, Αριστοτέλης Μιχαηλίδης, Ανδρέας Παπαηλία 1, Πέτρος Πούπας 2, Στέφανος Ιωάννου, Γιώργος Μιχαήλ 2, Πέτρος Ορφανού, Χρίστος Γεωργίου 1, Σωτήρης Στυλιανού 2.