Χέρι -χέρι Αθηένου και Λατσιά

Πανελλήνιος – ΑΣ Λατσιά 14-33

Καλύτερη από το ξεκίνμα του αγώνα η ομάδα των Λατσιών δεν δυσκολεύτηκε να περάσει νικηφόρα από την έδρα του Πανελλήνιου. Οι παίκτριες της Εκατερινέσκου, αφού στο ημίχρονοπ είχαν προηγηθεί με 8-15 στο τέλος πήραν τη νίκη με 14-33 και συνεχίζουν στην κορυφή παρέα με την ΕΝ Αθηένου.

Σκόραραν για τον Πανελλήνιο οι Ρ. Αντωνίου 5, Μ. Μακάτοβα 3, Στ. Κασινοπούλου 3, Στ. Αμπού Νασάρ 2 και Π. Σάββα 1, ενώ τα τέρματα των Λατσιών πέτυχαν οι Ρένα Τσαγγάρη 9 (ίσως να είναι και το πρώτο παιγνίδι στην καριέρα της που πέτχε αυτό τον αριθμό τερμάτων) /Α. Μπουρτάκ 5, Μ. Σολέα 4, Β. Σβετλίνοβα 4, Μ. Ηλία 3, Λ. Έλληνα 2, Α. Εκατερινέσκου 2, Ν. Σίσκοβα 2, Μ. Χαραλάμπους 1 και Ε. Βραχίμη 1.

Α.Ο. Αραδίππου – ΕΝ Αθηένου 28-15

Ούτε η ΕΝ Αθηένου δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στον Α.Ο Αραδίππου. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και η Αθηένου, απέναντι στις νεαρές αντίπαλες της προηγήθηκε στο ημίχρονο με 14-4. Στην επανάληψη η Αθηένου έριξε … στροφές, το παιγνίδι έγινε πιο ανταγωνιστικό, με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να κλείσει στο 28-15.

Τα τέρματα της Αραδίππου πέτυχαν οι Γ. Γκράτου 4, Ε. Ζήνωνος 2, Α, Αντωνίου 3, Στ. Ευθυμίου 5 και Θ. Σουτζιή 1 και για την Αθηένου σκόραραν οι Π. Φιάκου 7, Χρ. Γαβριήλ 1, Α. Διγενή 2, Β. Ιωάννου 4, Ι. Τζιακουρή 3, Στ. Ιακώβου 6 και Κ. Ράντιτς 5.