Ο νόμος της έδρας!

Στην κανονική του διάρκεια το παιγνίδι τέλειωσε ισόπαλο 25-25, 14-13 στο ημίχρονο για το Ευρωπαϊκό, που με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης είχε συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ.
Σκόραραν για το Ευρωπαϊκό οι Μ. Ευσταθιάδης 6, Τσίβικος 1, Πελαγία 3, Ε. Κώστα 4, Ι. Αργυρού 4, Βούκας 5, Μαρκίδης 2 και Μπόρισλαβ 5 και για την ΣΠΕ Στροβόλου οι Χ. Γεωργίου 7, Ξ. Κυπριανού 1, Χρ. Ταρτίος 2, Α. Φωτίου 1, Β. Τσίτου 8, Παπακυπριανού 5, Ν. Μιχαηλίδης 3 και Π. Ιερείδης 1.

Εξ’ άλλου, σε αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 7-8 η Κεντρική Ασφαλιστική Λατσιά νίκησε στην έδρα της την ΕΝ Αγίου Αθανασίου με 27-24 (ημίχρονο 14-13), έκανε το 4-1 στις νίκες και τερμάτισε στην 7η θέση της τελικής κατάταξης.
Σκόραραν για τα Λατσιά οι Βανέζη 6, Μεταξά 1, Βορκάς 8, Π. Ιωάννου 2, Χατζηεφραίμ 3, Βλαδιμήρου 2, Χρυσάνθου 1, Ειρινάκης 1 και Μ. Μηνά 1 και για την ΕΝ Αγίου Αθανασίου οι Γκιόκας 3, Μπιορν 4, Γεωργίου 1, Βούκελιτς 1, Μπεσιάρα 1, Μανσίπ 3, Μπράνιστς 2 και Στεφάνου 9.