Πρωταθλητές οι έφηβοι της ΣΠΕ Στροβόλου

Η ΣΠΕ Στροβόλου μετρούσε μια αποτυχημένη προσπάθεια στον δρόμο προς τη στέψη. Είχε νικήσει στον 1ο τελικό κι έκανε το 3-0 στις νίκες, έχασε στον 2ο (είχε μειώσει η Ένωση σε 3-1 στις νίκες) όμως στον 3ο τελικό έκανε μια πολύ μεγάλη προσπάθεια και πήρε το ζητούμενο.
Βέβαια για να φτάσει στο στόχο της πέρασε μέσα από συμπληγάδες καθώς οι παίκτες της Ένωσης έκαναν μια εξαιρετική εμφάνιση, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, όπου το σκορ κύλησε τέρμα με τέρμα, με την ΣΠΕ Στροβόλου όμως να φεύγει για τα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα με 11-10.
Στην επανάληψη οι παίκτες του Νικολάι Ντρεμπένκιν δούλεψαν καλύτερα στην επίθεση και με καλύτερες επιλογές πήραν τη νίκη με 26-21, έκαναν το 4-1 στις νίκες και πανηγύρισαν την κατάκτηση του τίτλου για 2η συνεχόμενη χρονιά. Η ΕΝ ΣΠΕ, με τη σειρά της, τερματίζει στην 2η θέση της τελικής κατάταξης για 2η συνεχόμενη χρονιά.
Σκόραραν για την πρωταθλήτρια οι Χρ. Γεωργίου 9, Ε. Ευσταθίου 4, Γ. Χριστοδούλου 2, Παττούρας 2, Λύρα 2, Σ. Μπρούντζος 1 και Δημ. Μπολτέσκι 3 και για τη δευτεραθλήτρια οι Μπότσαρης 7, Α. Χαραλάμπους 4, Καρακώστας 2, Θ. Σταυρίδης 2, Λ. Κυρατζής 2, Μ. Μακρής 1, Ιακώβου 1, Αριστείδου 1 και Ανδρέου 1.