Εύκολα πρώτοι οι Κούλουμοι, στα πέναλτι η Αραδίππου

Το τέλος του τουρνουά Beach Handball που διοργάνωσε η Κυπριακή Ομοσπονδία Χάντμπολ στην παραλία του ΚΟΤ στη Λάρνακα βρήκε τους «Κούλουμους» -στην κατηγορία αντρών και την ομάδα της Αραδίππου-γυναικών να πανηγυρίζουν αήττητες την κατάκτηση της πρωτιάς στον όμιλο τους και φυσικά να είναι οι νικήτριες ομάδες του τουρνουά.

Οι «Κούλουμοι» στο μοναδικό τους αγώνα της Κυριακής νίκησαν με 2-0 σετ τους Μουτσάτσος και πήραν την 1η θέση, όχι μόνο αήττητοι αλλά και χωρίς να χάσουν ούτε ένα σετ, ενώ την 2η θέση στην κατηγορία αντρών κατέκτησε η Leme-SOS μετά την Κυριακάτικη νίκη (2-0 σετ) επί της ομάδας νέων του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου.

Στην κατηγορία γυναικών, όλα τα λεφτά ήταν στο τελευταίο παιγνίδι της διοργάνωσης μεταξύ των δύο ομάδων της Αραδίππου, Γυναικών και Junior 1.Οι δύο ομάδες έφτασαν αήττητες μέχρι τη μεταξύ τους αναμέτρηση και η νικήτρια θα τερμάτιζε στην 1η θέση του ομίλου. Εμπειρία vs νιάτα και ταλέντο. Τελικά, μετά από μια συναρπαστική αναμέτρηση που κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι η Αραδίππου Womens νίκησε τα … νιάτα με 2-1 σετ και κατέκτησε το τρόπαιο, με τα νεαρά κορίτσια της Αραδίππου, που κέρδισαν τις εντυπώσεις στη διοργάνωση, να περιορίζονται στην 2η θέση της «παρηγοριάς».

5. Πανελλήνιος 1-8 0

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Χάντμπολ θέλει να ευχαριστήσει όλες τις ομάδες που συμμετείχαν στο τουρνουά και να συγχαρεί τις νικήτριες. Ευχαριστεί επίσης θερμά τα μέλη του Συνδέσμου Διαιτητών Χάντμπολ για την σημαντική συνεισφορά τους στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων, τα μέλη της γραμματείας, όσους με διάφορους τρόπους βοήθησαν στην διεξαγωγή του τουρνουά και φυσικά την αθλοθέτη εταιρεία Hercules Trophy.