Διατήρησαν το αήττητό τους τα CyView Λατσιά, μια στροφή πριν από το τέλος

Άλλη μια νίκη πρόσθεσαν στο λογαριασμό τους τα CyView Λατσιά, που ήδη έχουν εξασφαλίσει το πρωτάθλημα στη φετινή σεζόν, παίρνοντας διπλό επί του Μαυρομμάτη Αγ. Παύλου με 42-29.

Η ομάδα των Λατσιών που παραμένει αήττητη στην τρέχουσα σεζόν, μετρώντας 17 νίκες και δυο ισοπαλίες, είχε πρώτη σκόρερ στον αγώνα της 19ης αγωνιστικής την Άντζελα Ντιμιτρίεβιτς με 12 γκολ, ενώ οκτώ πέτυχε η Βάσω Ιωάννου. Από τους γηπεδούχους εννέα είχε η Μαρίνα Πλύτα και οκτώ η Ραφαέλλα Στυλιανίδου.

Στη δεύτερη θέση την ακολουθεί η Ε.Ν. Αθηένου που έφθασε τους 31 βαθμούς, κερδίζοντας εκτός έδρας με 28-21 (ημίχρονο 11-10) τον Cablenet Πανελλήνιο. Για την νικήτρια δέκα γκολ σημείωσε η Πάνη Φιάκκου, ενώ για την ομάδα της Λευκωσίας σκόραρε εννέα η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου.

Στον άλλο αγώνα της αγωνιστικής, ο ΑΟ Αραδίππου, με την Μαρία Μ. να είναι η πρώτη σκόρερ του παιχνιδιού με επτά τέρματα, κέρδισε 25-11 (ημίχρονο 19-4) το K.Ν. Αγ. Τριμιθιάς.