Nίκες για Ε.Ν. Αθηένου και Πανελλήνιο

Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε τον τέταρτο και τελευταίο γύρο του πρωταθλήματος Γυναικών η Ε.Ν. Αθηένου, κερδίζοντας εκτός έδρας με 49-23 (ημίχρονο 24-12) τον ΑΟ ΚΝ Αγ. Τριμιθιάς, για την 16η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Για λογαριασμό των νικητών πέτυχε 13 τέρματα η Άννα Καρακίτη, ενώ 11 είχε η Πολυξένη Τούμπα των γηπεδούχων.
Με τη νίκη της η ομάδα της Αθηένου έφθασε τους 24 βαθμούς και βρίσκεται πέντε μπροστά από τα CyView Λατσιά (19β.) που είχαν ρεπό σε αυτή την αγωνιστική.

Διπλό σημειώθηκε και στον άλλο αγώνα της αγωνιστικής, με τον Πανελλήνιο να επικρατεί 33-23 (ημίχρονο 18-15) τον ΑΟ Αραδίππου και να φθάνει στους 15 βαθμούς. Με 12 τέρματα πρώτη σκόρερ ήταν η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου, ενώ επτά είχε η Ρένα Τσαγγάρη. Επτά πέτυχε και η Άντρη Αβραάμ για την ομάδα της Αραδίππου.