Συνεχίζεται η επέλαση της Ε.Ν. Αθηένου, δεύτερη νίκη τα CyView Λατσιά

Στην πιο παραγωγική αγωνιστική, από πλευράς σκοραρίσματος, μέχρις στιγμής στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών η Ε.Ν. Αθηένου συνέχισε την επέλασή της, ενώ νίκη κατέγραψαν επίσης τα CyView Λατσιά.

Συνολικά 147 γκολ επιτεύχθηκαν στα δύο παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής και είναι κατά 23 περισσότερα από τη δεύτερη αγωνιστική (124) που ήταν προηγουμένως η πιο παραγωγική.

Η πρωτοπόρος, όπως και στο προηγούμενο ντέρμπι απέναντι στα CyView Λατσιά, κατάφερε και κόντρα στον Πανελλήνιο να ανοίξει τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος το αποτέλεσμα ήταν στενό με έναν γκολ (17-16) να χωρίζει τις δύο ομάδες, με την Ε.Ν. Αθηένου να παίρνει τη νίκη με τελικό σκορ 38-29. Πρώτη στο σκοράρισμα, και πάλι, η Μάγδα Παπά με 21 γκολ.

Στον άλλον αγώνα, τα CyView Λατσιά επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί απέναντι στον ΑΟ ΚΝ Αγ. Τριμιθιάς και πήραν τη δεύτερη νίκη τους. Η ομάδα των Λατσιών είχε το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο (24-16) και μεγάλωσε τις αποστάσεις στο δεύτερο ημίχρονο (53-27).