Προβάδισμα Ευρωπαϊκού, νίκη πρόκρισης για ΑΟ ΚΝ Αγ. Τριμιθιάς

Στο Final-4 του Κυπέλλου Ανδρών βρίσκεται ουσιαστικά ο ΑΟ ΚΝ Αγ.Τριμιθιάς, μετά την εύκολη νίκη 35-13 επί του Πανελλήνιου (15-6 ημίχρονο) το Σάββατο (19/3). Πρωτος σκορερ του αγωνα ο Χοιροπούλης με 12 γκολ.

Στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο, η ομώνυμη ομαδα ως τυπικά φιλοξενούμενη επικράτησε 24-20 του ΑΠΟΕΛ (ημίχρονο 11-11). Ο Αναστάσιος Ιωάννου εβαλε 6 γκολ για τους νικητές. Ο Χρ. Γεωργίου ειχε 7 για τους γαλαζοκίτρινους.

Οι ρεβάνς θα διεξαχθούν το προσεχές Σαββατοκύριακο, οπως και το πρώτο παιχνίδι Παρνασσός v Sabbianco Ανόρθωση που θα γίνει το Σάββατο (26/3 – 18:00). Το παιχνίδι στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο θα γίνει Σάββατο (26/3 – 15:00) και το Πανελλήνιος –  ΑΟ ΚΝ Αγ.Τριμιθιάς την Κυριακή (27/3 – 18:00) στο Πλατύ Αγλατζιάς.

– Το παιχνίδι Προοδευτικός v ΕΝΑΒ αναβλήθηκε λογω κρουσμάτων κορωνοϊού στην ομαδα της Παφου. Θα διεξαχθεί επίσης το Σάββατο (26/3 – 17:00).