“Κλείδωσε” την πρωτιά η Sabbianco Ανόρθωση

Μετά τους αγώνες της 3ης Αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος Ανδρών, η Sabbianco Ανόρθωση εξασφάλισε την 1η θεση και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα play offs.
H ομάδα του Γ. Ζαραβίνα επικράτησε 20-29 του ΑΠΟΕΛ ως τυπικά φιλοξενούμενη, αφού ο αγώνας εγινε στο “Σωτήρειο”. Έφτασε τους 26β και διατηρησε το +6 απο τον Παρνασσό ο οποίος επικράτησε της ΕΝΑΒ με 36-19 και ειναι στους 20β. Ακόμα και στην περίπτωση ισοβαθμίας η “Κυρία” υπερτερεί στις μεταξύ των δύο ομάδων αναμετρήσεις.
Στον Στρόβολο ο Παρνασσός προηγήθηκε 18-11 στο ημίχρονο. Ειχε 12 διαφορετικούς σκορερ με τον Τσιτσίγκο να φτανει τα 8 γκολ. Πρωτοι σκορερ για την ομαδα της Αγ Βαρβάρας Πετρου και Βούρας με 4.
Στην Αγλαντζιά η ” Κυρία ” ηταν μπροστά στο ημίχρονο με 18-10. Καρκαλάτος και Μιμίκος εβαλαν απο 6 γκολ. Ο Κυριάκος Γεωργίου ειχε 4 για τον ΑΠΟΕΛ.