Δύσκολο πέρασμα των Λατσιών από την Αραδίππου

Δυσκολεύτηκε αλλά διατήρησε το απόλυτο η νταμπλούχος ομάδα των Λατσιών στο Πρωτάθλημα Γυναικών Χάντμπολ, με το τέλος της 6ης Αγωνιστικής. Την Κυριακή (12/12) η ομάδα του Ανδρέα Σοφοκλέους επικράτησε εκτός έδρας του ΑΟ Αραδίππου με 31-27, έχοντας προηγηθεί 15-13 στο ημίχρονο. Πρώτη σκόρερ του αγώνα η Άντρια Αντωνίου των γηπεδούχων με 12 γκολ, ενώ για τις νικήτριες η Βάσω Ιωάννου έβαλε 9.

Στον άλλο αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή (12/12) ο Προοδευτικός Πάφου κέρδισε 39-20 τον ΑΟ ΚΝ Αγίων Τριμιθιάς. Για τις νικήτριες η Άντρια Φιλίππου έβαλε 11 γκολ ενώ για τις φιλοξενούμενες η Άντρεα Αντωνίου σημείωσε 12. Σκορ ημιχρόνου 17-9.

Ο αγώνας Πανελλήνιος – ΕΝ Αθηένου αναβλήθηκε λόγω μη διαθεσιμότητας του γηπέδου.

Εκκρεμεί και το ντέρμπι ΕΝ Αθηένου – ΑΣ Λατσιά για την 5η Αγωνιστική λόγω κρουσμάτων κορονοϊού στην ομάδα των Λατσιών.