Δευτερη ήττα και αποκλεισμός για τον Παρνασσό

Σύντομο ήταν το φετινό ευρωπαϊκό ταξίδι του Παρνασσού στο EHF European Cup. Μετά το 14-25 του Σαββάτου (16/10) η κυπριακή ομάδα έχασε και στο δεύτερο αγώνα – έγινε επίσης στον Άγιο Δομέτιο – με 37-25 και είπε αντίο στη διοργάνωση στο 2ο Γύρο.

Η ομάδα του Στροβόλου ξεκίνησε πολύ δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με 5-2 στο πρώτο 10λεπτο, με τους Ισλανδούς να παίρνουν στην συνέχεια το προβάδισμα με 15-11. Ο Παρνασσός προσπάθησε να διατηρήσει επαφή με το σκορ σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους και το ημίχρονο έληξε 18-12 υπέρ των Ισλανδών.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παρνασσός κυνήγησε με όλες τις δυνάμεις του την αντίπαλο ωστόσο η Χάουκαρ πήρε τη νίκη και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο.

Παρνασσός (Σ. Ζωγράφος) : Ρούσσος (τ), Γουργούμης (τ), Μακρής, Evdokimov, Δημοσθένους 3, Χατζηδάκι 1, Στούμπης 7, Φωτίου 2, Haiduc 6, Τσιτσίνγκος, Fistonic 2, Χατζησάββα, Γιαννόπουλος 1, Χαραλάμπους, Αραούζου 1, Vozila 2