Συνεχίζει για τις θέσεις 17-20 η Εθνική μας στο  Euro Beach Handball 2019

Συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Εθνική ομάδα Γυναικών του Brach Handball στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που διεξάγεται στην Πολωνία.

Στους αγώνες κατάταξης αντιμετωπίζοντας το αντίστοιχο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της Τουρκίας, η ομάδα μας ηττήθηκε με 2-0 σέτ παρόλο που έκανε μια αξιοπρεπή προσπάθεια, πάλεψε και στα 2 σετ και έδειξε ότι μπορεί να διεκδικήσει πολλά περισσότερα στην συνέχεια.

Σύνθεση: Πάπα Μαγδαληνή, Τάκη Άντρια, Λύτρα Περσεφόνη, Μαρσελλή Μαρία, Ιωάννου Βάσω, Κκαιλά Γεωργία, Έλληνα Λητώ, Ηλία Μαλβίνα, Ζήνωνος Ελένη, Τσαγγάρη Ρένα

Με αντίπαλο την Ελβετία η ομάδα μας πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση. Ήταν εύστοχη,  στάθηκε με αξιώσεις στον αγώνα και παρά το γεγονός ότι έχασε το 1ο σετ στις λεπτομέρειες κέρδισε το 2ο στέλνοντας το στην διαδικασία shoot out. Δυστυχώς όμως καταρρακτώδη βροχές δυσκόλεψαν τις παίκτριες της Ιωάννας Συζίνου και κόστισαν την ήττα με 5-4.

Σύνθεση: Πάπα Μαγδαληνή, Τάκη Άντρια, Μαρσελλή Μαρία, Ιωάννου Βάσω, Έλληνα Λητώ, Ηλία Μαλβίνα, Ζήνωνος Ελένη, Τσαγγάρη Ρένα, Ευθυμίου Μαργαρίτα, Κωνσταντινίδου Αλεξάνδρα

Σήμερα η Εθνική μας συνεχίζει τις υποχρεώσεις της στο Euro 2019 αφού θα αγωνιστεί στις 16:00 με την ομάδα της Ρουμανίας για τις θέσεις 17 – 20.