Τεράστια νίκη και αλάνθαστος ο Μαυρομμάτης! (Μαυρομμάτης – Ελληνισμός 24-23) pics

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο Κοινοτικό του Αγίου Δομετίου ανάμεσα στον Μαυρομμάτης και τον Ελληνισμό, με την ομάδα του Αγίου Παύλου να παίρνει στο τέλος τη νίκη με 24-23.

Ο αγώνας ήταν δραματικός και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το φινάλε με τον Μαυρομμάτη να κλέβει ουσιαστικά τη νίκη από τον πολύ καλό Ελληνισμό Ακακίου.

Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ωστόσο δεν μπόρεσαν να την εξαργυρώσουν με θετικό αποτέλεσμα.

Από την άλλη ο πρωτοπόρος του πίνακα παρά το γεγονός ότι δεν έφτασε σε ψηλά επίπεδα απόδοσης κατάφερε να κατακτήσει την 9η νίκη του στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες.

Στο πρώτο μέρος ο Ελληνισμός μπήκα δυνατά στο παιχνίδι, προηγήθηκε με 4-0 όμως στην συνέχεια με αντεπιθέσεις η ομάδα του Αγίου Παύλου μείωσε στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με το 11-10 υπέρ του Ακακίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες πήγαιναν τέρμα τέρμα, με τον Μαυρομμάτη να παίρνει για πρώτη φορά το προβάδισμα στο 35ο λεπτό και τον Ελληνισμό να το ανατρέπει εκ νέου.

Στο τελευταίο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 23-23 η ομάδα του Αγίου Παύλου πήρε το προβάδισμα, ο Ελληνισμός αστόχησε σε πέναλτι και οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη με 24-23.

Ημίχρονο: 10-11

Τελικό: 24-23

Μαυρομμάτης Αγίου Παύλου: Γιώργος Χατζηκαλλής 3, Μιχάλης Κακουρής 2, Χριστόφορος Λόρδος 1, Αριστοτέλης Χριστοφή 1, Κωνσταντίνος Τύλλης, Μάριος Γρηγορίου 8, Λοϊζος Καλλένος , Μανώλης Πετρή, Αντώνης Λοϊζίδης, Μαρίνος Στυλιανού, Γιάννης Ιωάννου 5, Άγγελος Γρηγορίου 4, Ανδρέας Σοφοκλέους, Χαράλαμπος Κυριάκου, Σίμος Σωφρονίου, Πέτρος Ιωάννου.

Ελληνισμός Ακακίου: Παύλος Βοσκού 4, Φίλιππος Σοφοκλέους, Αντώνης Πέρος 3, Πέτρος Γιακουπιάν, Λούκας Χριστοφόρου 4, Χρίστος Χριστοδούλου 4, Μιχάλης Κατσιής 5, Χρίστος Τσολάκης 4.